HomeGreenupStanding Committees
Increase Text Size Decrease Text Size Printer Friendly

Standing Committees


Membership

Women's Committee

Terry Osborne, Chair
Elmer Bailey
Raymond Imel
John Mann
Regina Stout
Linda Hieneman

Lawana Bonzo, Chair
Leigh Ann Coldiron
Brenda Howland
Pam Imel
Wanda Imel
Elizabeth Mann
Linda Hieneman
Lisa Osborne
Connie Howard

 

Information/Public Relations

Young Farmers

Carol Bailey, Chair
Charles Grubb
George Hieneman
Harold Rice
Stephanie Scott

Richard Smallwood, Chair
Charles Grubb
Bill Cropper
John Mann
Terry Osborne
Jimmy Cox
Jim Bob Bonzo

 

Education & Scholarship

Member Services

Frank S. Coldiron, Chair
Tom Bonzo
Leigh Ann Coldiron
John Mann
Harold Rice
Bill Cropper

David Allen, Chair
Kenneth Imel
Terry Osborne
Jim Bob Osman
Richard Smallwood
Terry Osborne

 

State Legislative

Safety & Rural Health

Guy Gibbons, Chair
Jim Bob Osman
Terry Osborne
Bill Cropper
Raymond Imel
Kenneth Imel
Harold Rice
Lawana Bonzo

Charles Grubb, Chair
Regina Stout
Brenda Howland
Richard Smallwood

 

Political Education

Farm Bureau ACT

Harold Rice, Chair
David Allen
Guy Gibbons
Terry Osborne
Jim Bob Osman

Kenneth Imel, Chair
David Allen
Caroll Bailey
Doyle T. Bonzo
Steve Coldiron
Johnny Cox
Guy Gibbons
Charles Grubb
George Hieneman
Richard Smallwood
Terry Osborne
Jim Bob Osman
Harold Rice
Raymond Imel
Don Davis
Brenda Howland
Connie Howard
John Mann
Bill Cropper

 

Local Affairs

Insurance Services

Don Davis, Chair
Caroll Bailey
Elmer Bailey
Kenneth Imel
Terry Osborne

Terry Osborne, Chair
Harold Rice
Charles Grubb
Jim Bob Osman
Kenneth Imel
Brent Wilson
Johnny Cox

 

County Projects

Budget

Terry Osborne, Chair
Guy Gibbon
Raymond Imel
Linda Hieneman
Richard Smallwood
Connie Howard

Kenneth Imel, Chair
David Allen, Co-Chair
Carol Bailey
Regina Stout
Guy Gibbons
John Mann
Terry Osborne

 

Farm City Week

Executive

Lawana Bonzo, Chair
Jim Bob Osman
Regina Stout
Harold Rice
Doyle T. Bonzo
Brenda Howland
John Mann

Kenneth Imel, Chair
Richard Smallwood
Regina Stout
Raymond Imel
Guy Gibbons
David Allen
Terry Osborne
John Mann
Harold Rice

 

County News Letter Editor

Building

Linda Hieneman
Stephanie Scott

Kenneth Imel, Chair
Richard Smallwood
Guy Gibbons
David Allen
Raymond Imel
Terry Osborne

 

Commodity - Horticulture

Commodity - Tobacco

Kenneth Imel, Chair
Connie Howard
Don Davis
Pam Imel
K.C. Hardin

Guy Gibbons, Chair
Carol Bailey
Richard Smallwood
Johnny Cox

 

Commodity - Beef & Swine

Commodity - Dairy

Harold Rice, Chair
David Allen
Caroll Bailey
George Hieneman
Jim Bob Osman
Linda Hieneman
Don Davis

Tom Bonzo, Chair
Caroll Bailey
Kenneth Imel
Harold Rice

 

Commodity - Feed, Grains, Wheat, Soy

Commodity - Forage

John Mann, Chair
David Allen
Elmer Bailey
Johnny Cox

Terry Osborne, Chair
Johnny Cox
John Mann
Raymond Imel
Richard Smallwood


« Back to the Greenup page
County Information
Request A Quote
  • Request A Quote
Member Benefits